FAQ

 Domů / Faq

Často kladené otázky

Průjem

Jaký význam má prebiotická vláknina pro náš organizmus?

Prebiotická vláknina je nestravitelná složka rostlinné stravy. Náš organizmus prebiotickou vlákninu jako zdroj výživy a energie nedokáže využít buď vůbec, nebo jen velmi omezeně, představuje však významný zdroj výživy a energie pro prospěšné bakterie (zejména bifidobakterie a laktobacily), které se přirozeně vyskytují v našem střevě a plní v našem organizmu celou řadu důležitých funkcí. Tyto přátelské střevní bakterie díky prebiotické vláknině dobře rostou, množí se a zvyšují svoji aktivitu. Pomáhají tak chránit střevo před osidlováním patogenními (škodlivými) bakteriemi i před jejich nadměrným množením ve střevě. 

Když mám častý průjem, co dělat?

V takovém případě doporučujeme návštěvu lékaře, který stanoví diagnózu a navrhne cílenou léčbu. 

Má průjem vliv na účinky antikoncepce?

Zvracení a průjem mohou narušit spolehlivost antikoncepčních pilulek (nikoli jiných metod). Průjmové onemocnění může snížit spolehlivost hormonální antikoncepce, hodně záleží na intenzitě průjmu, jak rychle se dostal obsah z dvanáctníku (kde se hormonální antikoncepce vstřebává) do dalších častí tenkého střeva. 

Jak na průjem ze stresu?

Pokud se jedná o opakující se problém, je třeba navštívit praktického lékaře, aby stanovil, zda průjem skutečně vyvolává stres nebo zda se jedná o jinou příčinu.  Je-li příčinou stres, na které střevo reaguje průjmem, pak je na místě navštívit psychoterapeuta. 

Nadýmání a plynatost

Mohou být plynatost a nadýmání vždy považovány za neškodné?

Určitě ne. V případě opakujících se, trvalých nebo závažných příznaků byste měl/a navštívit svého lékaře. 

Jak dlouho je Degasin® na trhu?

Degasin® je k dispozici na trhu v západní Evropě po dobu 15 let.

Je Degasin® vhodný pro diabetiky?

Ano. Degasin® neobsahuje žádný cukr. 

Mohu používat Degasin®, i když jsem užil/a nějaké jiné léky?

Ano. Pro Degasin® nejsou známy žádné interakce s léky. Měl by se ale používat pouze po zvážení, zda není jedinec alergický na jakoukoli složku produktu. 

Je vysoká koncentrace simetikonu v 1 tobolce pro mé tělo bezpečná?

Ano, produkt je bezpečný i při vysoké koncentraci simetikonu v jedné tobolce. Koncentrace 250 mg simetikonu v jedné tobolce v dávce až 6 tobolek denně byla hodnocena v několika klinických studiích. Při této testované koncentraci prokázaly studie účinnost ve snížení nadýmání a plynatosti a také prokázaly dobrou toleranci bez vedlejších účinků. 

Jaké jsou vedlejší účinky Degasinu®?

Pro účinnou složku simetikon nejsou známy žádné vedlejší účinky. To je dáno čistě fyzikálním mechanismem účinku a kompletně inertním (pasivním) chováním vůči fyziologickým procesům v žaludku a ve střevech. Simetikon se nevstřebává v organismu, ale vylučuje se v nezměněné formě po průchodu trávicím traktem. Jedinou kontraindikací je alergie na jakoukoli složku produktu.

Walmark

Kontakt Info: