FAQ

 Domů / Faq

Často kladené otázky

Nadýmání a plynatost

Mohou být plynatost a nadýmání vždy považovány za neškodné?

Určitě ne. V případě opakujících se, trvalých nebo závažných příznaků byste měl/a navštívit svého lékaře. 

Jak dlouho je Degasin® na trhu?

Degasin® je k dispozici na trhu v západní Evropě po dobu 15 let.

Je Degasin® vhodný pro diabetiky?

Ano. Degasin® může být užíván lidmi s diabetem.

Mohu používat Degasin®, i když jsem užil/a nějaké jiné léky?

Vyhněte se současnému užívání s levothyroxinem. Současné podávaní levothyroxinu a simetikonu může vést k snížení účinnosti levothyroxinu, a tím ke snížení funkce štítne žlázy. Měl by se používat po zvážení, zda není jedinec alergický na jakoukoli složku produktu.

Je vysoká koncentrace simetikonu v 1 tobolce pro mé tělo bezpečná?

Ano, produkt je bezpečný i při vysoké koncentraci simetikonu v jedné tobolce. Koncentrace 280 mg simetikonu v jedné tobolce v dávce až 3 tobolky denně byla hodnocena v několika klinických studiích. Při této testované koncentraci prokázaly studie účinnost ve snížení nadýmání a plynatosti a také prokázaly dobrou toleranci bez vedlejších účinků.

Jaké jsou vedlejší účinky Degasinu®?

Pro účinnou složku simetikon nejsou známy žádné vedlejší účinky. To je dáno čistě fyzikálním mechanismem účinku a kompletně inertním (pasivním) chováním vůči fyziologickým procesům v žaludku a ve střevech. Simetikon se nevstřebává v organismu, ale vylučuje se v nezměněné formě po průchodu trávicím traktem. Jedinou kontraindikací je alergie na jakoukoli složku produktu. V případe výskytu jakýchkoli vedlejších účinků, informujte prosím výrobce.

Walmark

Kontakt Info: